top of page

SOL Genç

Kimdir?

Umudun ta kendisiyiz. Hayallerimizi gerçeğe dönüştürmeye, gerçeğin imkansızı arzuladığına inananlarız. Karanlık günlerde yıldızlara sımsıkı tutunanlar, en zor anlarda parlayanlarız. Kırık düşlerin ve çürümüş ideolojilerin ardında, yaşanabilir bir dünya arayışında olan gençleriz.

ank3.JPG

Eşitlikçi, özgürlükçü bir ülkenin tohumlarını gençliğin geniş, katılımcı ve demokratik talepleriyle serpeceğiz. Üniversitelerde özerk-demokratik üniversite fikrini benimseyip, sermayeden bağımsızlaşmaya ve gerçek bir bilimsel faaliyetin kapılarını aralamaya kararlı olan üniversite öğrencileriyiz. Gücümüzü birliğimizden alırken, üniversitelerimizi AKP’nin arka bahçesine dönüştürmeme inadı taşıyanlarız.

Yıllardır iktidarın kindar ve dindar bir nesil inşa etme hedefi doğrultusundaki eğitim politikasının, bilimsel içeriği boşaltılmış ve gerici unsurlarla doldurulmuş çürümüş müfredatın karşısında durarak, bu denklemi bozmak için "eşit, parasız, bilimsel" eğitim mücadelesini yükselten liselileriz.

Siyasal İslamcı faşist rejimin kutuplaştırıcı nefret söylemleriyle, dayatmalarıyla ve yaşama dair saldırılarıyla başa çıkmak için, cemaat ve tarikatlara karşı verilen mücadeleyi adeta ekmek gibi temel bir ihtiyaç olan laiklik için sürdürenleriz. Biz; gerici tek adam rejimine karşı laikliği kazanacak, aydınlıktan yana bir ülke için mücadele etmekten çekinmeyecek gençleriz.

Biz, bu topraklardaki değişimi sadece seçim maratonlarına indirgemeyen, mevcut düzen partilerinin tutsağı olmayan gençleriz. Gericiliğin gölgesinde bükülmeyen ve paranın her şeyin üstünde gezindiği liberal bataklığın karşısında duranlarız. Kendi sözlerimizi söyleyen, sakini değil sahibi olalım anlayışı ile bir adım öne çıkan gençler olarak ana akım siyasetin kuklaları olmaktan çıkıp gençlerin etkili olduğu, kamucu, laik, bağımsız ve devrimci bir siyasetin savunucularıyız.

Geleceksiz bırakılan gençlerin kamucu, laik,

devrimci, demokratik, cumhuriyetçi bir yaşama

kavuşması için;

GELECEĞİMİZİ KAZANMAK
İÇİN MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ!

Devrimci, dayanışmacı, özgürlükçü ve arkadaşça bir hayatın, tek başımıza değil birlikte olduğumuzda kurulabileceğini biliyoruz.

1714597998880_edited.jpg
bottom of page