top of page

Gençlik Forumlarıyla Birleş, Üniversitene Sahip Çık!

Güncelleme tarihi: 5 Şub

Geçtiğimiz günlerde, Boğaziçi Üniversitesi'nde alınan kayyum kararına karşı bir araya gelerek büyüyen kolektif isyan, Boğaziçi Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin kapatılma kararından vazgeçilmesini sağladı. Kampüse giremediğimiz, bir günlüğüne girişimizin engellendiği duruma karşın Demokratik Üniversite Nöbeti ile ortaya çıkan direniş, üniversitelerin asıl sahibinin öğrenciler olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Kadir Has Üniversitesi'nde gericilere karşı sözünü sakınmayan hocalarımızın ve arkadaşlarımızın yanındayız. İktidar destekli güruh, üniversitelerimizi gericiliğe teslim etmeyeceğimizi ve laikliği kazanmak için mücadele etmekten geri adım atmayacağımızı bilsin.

Erdoğan'ın 2015 yılındaki açıklamaları doğrultusunda Yıldız Kampüsü’nün bir kısmının Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Milli Saraylar Başkanlığı’na otopark olarak tahsis edilmesi istenen Çukursaray’a sahip çıkma mücadelesini sürdürüyoruz. Eğitim alanlarının peşkeş çekilmesine karşı çıkarak haklarımızı savunmaya devam edeceğiz.

Ankara'da, Mülkiye'yi Mülkiye yapan değerlere karşı savaş açan iktidar ve aparatlarına karşı özgürlüğün sesini yükselteceğiz. Ankara'daki üniversitelerin kampüslerini demokratikleştirmek için eğitimdeki hak gasplarına karşı örgütlenelim.

Üniversitelerimizi AKP'nin arka bahçesine dönüştürmeme kararlılığını taşıyoruz. Bu nedenle, unutulmamalıdır ki üniversiteler, biz öğrencilerin özerk-demokratik mücadelesi ile özgürleşecektir.

Öğrenci gençliğin, üniversitelerden başlayarak sözünü ve eylemini birleştirecek gençlik bugün AKP’yi yenme mücadelesinin zemini olarak ele alınmalıdır. Gençlik Forumları, ülke tarihinin en gerici denklemiyle yüzleşirken, gençliğin sesinin yükselmesi ve örgütlü mücadelesinin güçlendirmesi için bir buluşma noktası olarak düşünülmelidir. AKP'yi ve her yanıyla çürümüş bu sistemi alt etme mücadelesinde birleşelim.

Üniversitelerimize sahip çıkmak için Gençlik Forumları için ileri!

101 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page